PMI Project Management Kids Camp

strona-sponsorzyProject Management Kids Camp to inicjatywa, której celem jest przygotowanie letniego obozu charytatywnego dla dzieci z domów dziecka w wieku 10-13 lat w województwie mazowieckim. Akcji patronuje stowarzyszenie Project Management Institute (PMI), Oddział Warszawa. Inicjatorem i pomysłodawcą projektu jest Agnieszka Krogulec, Członek Zarządu PMI Poland Chapter. Inspiracją dla projektu był English Camp organizowany z powodzeniem od wielu lat przez Oddział PMI w Gdańsku: www.english-camp.pl.

Obóz odbędzie się w dniach od 20 lipca do 3 sierpnia 2014 roku w Serocku koło Warszawy. W realizację projektu zaangażowanych jest wielu pełnych pasji wolontariuszy, którzy wierzą, że drobne działania mogą prowadzić do wielkiego sukcesu.

Na obozie dzieci będą nie tylko odpoczywać, bawić się, ale również uczyć się jak funkcjonować w grupie i w społeczeństwie. Pomogą im w tym specjalnie zaadaptowane do celów pedagogicznych standardy zarządzania projektami. W programie zajęć będą m.in. ćwiczenia z zakresu komunikacji, prezentacji, współpracy w zespole, twórczego i krytycznego myślenia.

Motywem przewodnim pierwszej warszawskiej edycji obozu jest „Produkcja filmu od podstaw aż po premierę”. Chcemy, aby dzieci przekonały się, że to, co z pozoru nieosiągalne – czyli nakręcenie prawdziwego filmu – okazuje się możliwe, jeśli dobrze się do tego przygotujemy. Praca nad projektem ma wzmocnić motywację dzieci do działania, rozwinąć u nich nowe umiejętności, poszerzyć ich horyzonty i wskazać im, jak wiele od nich zależy.

Program obozu jest tak skonstruowany, że dzięki niemu dzieci nauczą się wykorzystywać swoje umiejętności i zdolności, w tym też zarządzać sobą w czasie. Dowiedzą się, jak pokonywać słabości i jak wykorzystywać zalety swoje i innych, by realizować ambitne projekty i osiągać zamierzone cele.

Wychowankowie domu dziecka, którym szczególnie potrzebne jest pozytywne wzmocnienie, nauczą się metod przydatnych w pracy nad pokonywaniem stresu oraz panowaniem nad własnymi emocjami.

Pomożemy dzieciom odkrywać i pielęgnować pasje oraz zainteresowania. Każdego dnia dzieci będą uczestniczyć w różnych warsztatach, m.in. plastycznych, rzemiosła artystycznego, tanecznych, fotograficznych i filmowych. W programie obozu przewidziane są też zajęcia z języka angielskiego.

Bardzo gorąco zachęcamy do zaangażowania się w charytatywną akcję i wzięcia udziału w naszej inicjatywie, ponieważ to po raz pierwszy w województwie mazowieckim zostanie zorganizowany obóz dziecięcy o tak unikalnym charakterze. Każdy z Państwa indywidualnie lub Państwa firma może pomóc wspierając nas finansowo, dydaktycznie, materialnie, programowo bądź medialnie.

Poszukujemy również wolontariuszy, którzy chcieliby dołączyć do naszego zespołu projektowego i rozwijać swoje umiejętności w obszarach takich jak:

  • Sponsoring (poszukiwanie sponsorów obozu)
  • Komunikacja (współpraca z mediami, przygotowywanie artykułów)
  • Program (tworzenie programu zajęć obozu dla dzieci)
  • Formalności (przygotowywanie niezbędnej dokumentacji)
  • Integracja (organizacja wszelkich wydarzeń dla wolontariuszy)

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony www.kidscamp.pl i fan page na Facebooku oraz zapoznania się z naszą ofertą sponsorską, która zawiera szczegółowy opis korzyści, jakie możemy zaoferować naszym sponsorom i partnerom, która znajduje się na stronie internetowej.

Wszystkich zainteresowanych ww. inicjatywą zapraszamy do kontaktu z Agnieszką Krogulec, Opiekunem Projektu, agnieszka.krogulec@pmi.org.pllub z Moniką Podkowińską, Kierownikiem Projektu, monika.podkowinska@pmi.org.pl

Dodaj komentarz